Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (407 entries)

en: If WP-Table Reloaded is installed on this site, the &#8220;WordPress database&#8221; option is recommended.
pl: Jeśli wtyczka WP-Table Reloaded jest zainstalowana na tym blogu to zalecane jest wybranie opcji &#8220;Baza danych WordPress&#8221;.

en: If you want to import tables from another site, create a &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221; there and upload it below, after choosing &#8220;WP-Table Reloaded Dump File&#8221;.
pl: Jeśli chcesz zaimportować tabele z innej strony, utwórz tam &#8220;Plik zrzutu WP-Table Reloaded&#8221; (Dump File) i wyślij go za pomocą formularza poniżej po wybraniu opcji &#8220;Plik zrzutu WP-Table Reloaded&#8221;.

en: Before doing this, it is highly recommended to read the <a href="%s">migration guide</a> on the TablePress website.
pl: Przed zrobieniem tego zaleca się przeczytanie <a href="%s">poradnik migracji</a> na stronie TablePress.

en: WordPress database
pl: Baza danych WordPress

en: WP-Table Reloaded Dump File
pl: Plik zrzutu WP-Table Reloaded

en: Import tables
pl: Importuj tabele

en: Import all tables and their settings from WP-Table Reloaded.
pl: Importuj wszystkie tabele razem z ich opcjami z WP-Table Reloaded.

en: <span class="description">(recommended)</span>
pl: <span class="description">(zalecane)</span>

en: Import styling
pl: Importuj style

en: Try to automatically convert the &#8220;Custom CSS&#8221; code from the &#8220;Plugin Options&#8221; screen of WP-Table Reloaded.
pl: Spróbuj automatycznie skonwertować kod &#8220;niestandardowego CSS&#8221; z &#8220;Opcji wtyczki&#8221; WP-Table Reloaded.

[ctx: button]
en: Import from WP-Table Reloaded
pl: Importuj z WP-Table Reloaded

en: TablePress Feature: Import from WP-Table Reloaded
pl: Opcja TablePress: importowanie z WP-Table Reloaded

en: You can import your existing tables and &#8220;Custom CSS&#8221; from WP-Table Reloaded into TablePress.
pl: Możesz zaimportować Twoje istniejące tabele oraz ich &#8220;niestandardowy CSS&#8221; z WP-Table Reloaded do TablePress.

en: To embed this table into a post or page, use this Shortcode:
pl: Aby wstawić tą tabelę do wpisu albo strony użyj shortcode:

en: Thank you very much! Your donation is highly appreciated. You just contributed to the further development of TablePress!
pl: Dziękuję bardzo! Jestem bardzo wdzięczny za Twoją dotację! Właśnie przyczyniłeś się do dalszego rozwoju TablePress!

en: No problem! I still hope you enjoy the benefits that TablePress adds to your site. If you should change your mind, you&#8217;ll always find the &#8220;Donate&#8221; button on the <a href="%s">TablePress website</a>.
pl: Nie ma problemu! Nadal mam nadzieję, że będziesz zadowolony z TablePress. Jeśli zmienisz zdanie zawsze możesz znaleźć przycisk &#8220;Dotacja&#8221; na <a href="%s">stronie TablePress</a>.

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: Thank you for using TablePress for the first time!
pl: Dziękuję za użycie TablePress po raz pierwszy!

en: If you encounter any questions or problems, please visit the <a href="%1$s">FAQ</a>, the <a href="%2$s">documentation</a>, and the <a href="%3$s">Support</a> section on the <a href="%4$s">plugin website</a>.
pl: Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, lub będziesz miał pytanie - odwiedź <a href="%1$s">FAQ</a>, zobacz <a href="%2$s">dokumentację</a> i sekcję <a href="%3$s">Wsparcie</a> na <a href="%4$s">stronie wtyczki</a>.

en: Hide this message
pl: Ukryj tą wiadomość

en: Attention!
pl: Uwaga!

en: You have activated the plugin WP-Table Reloaded, which can not be used together with TablePress.
pl: Aktywowałeś wtyczkę WP-Table Reloaded, która nie może być używana razem z TablePress.

en: It is strongly recommended that you switch from WP-Table Reloaded to TablePress, which not only fixes many problems, but also has more and better features than WP-Table Reloaded.
pl: Mocno zalecana jest zmiana WP-Table Reloaded na TablePress, w który poprawiono wiele problemów, ale również dodano nowe opcje, których nie ma w WP-Table Reloaded.

en: Please follow the <a href="%s">migration guide</a> to move your tables and then deactivate WP-Table Reloaded!
pl: Zobacz a href="%s">poradnik migracji</a> aby przenieść się z WP-Table Reloaded!

en: Import your tables from WP-Table Reloaded
pl: Zaimportuj swoje tabele z WP-Table Reloaded!

en: Tobias Bäthge, developer of TablePress
pl: Tobias Bäthge, autor TablePress

en: Hi, my name is Tobias, I&#8217;m the developer of the TablePress plugin.
pl: Cześć, jestem Tobias i jestem autorem wtyczki TablePress.

en: Thanks for using it! You&#8217;ve installed TablePress over a month ago.
pl: Dzięki za używanie wtyczki! Zainstalowałeś TablePress ponad miesiąc temu.

en: If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s table, isn&#8217;t that worth a coffee or two? | If everything works and you are satisfied with the results of managing your %s tables, isn&#8217;t that worth a coffee or two?
pl[0]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoją tabelą, nie jest to warte kawy lub dwóch?
pl[1]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoimi tabelami, nie jest to warte kawy lub dwóch?
pl[2]: Jeśli wszystko działa i jesteś zadowolony z rezultatów zarządzania swoimi tabelami, nie jest to warte kawy lub dwóch?

en: <a href="%s">Donations</a> help me to continue user support and development of this <em>free</em> software &mdash; things for which I spend countless hours of my free time! Thank you very much!
pl: <a href="%s">Dotacja</a> pomaga mi we wspieraniu użytkowników i rozwijaniu tego <em>darmowego</em> oprogramowania &mdash; rzeczy, nad którymi spędzam niezliczoną liczbę godzin mojego wolnego czasu! Dziękuję bardzo!

en: Sincerly, Tobias
pl: Pozdrawiam serdecznie, Tobias

en: Sure, I&#8217;ll buy you a coffee and support TablePress!
pl: Jasne, kupię Ci kawę i wesprę TablePress!

en: I already donated.
pl: Złożyłem już dotację.

en: No, thanks. Don&#8217;t ask again.
pl: Nie, dzięki. Nie pytaj ponownie.

en: Thank you for updating to TablePress %s!
pl: Dzięki za zaktualizowanie TablePress do wersji %s!

en: Please read the <a href="%s">release announcement</a> for more information.
pl: Proszę, przeczytaj <a href="%s">informacje o wydaniu</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: If you like the new features and enhancements, <a href="%s">giving a donation</a> towards the further support and development of TablePress is recommended. Thank you!
pl: Jeśli lubisz nowe opcje i udogodnienia, zalecane jest <a href="%s">złożenie dotacji</a> na rzecz dalszego rozwoju i wsparcia wtyczki TablePress. Dzięki!

en: The table was deleted successfully. | The tables were deleted successfully.
pl[0]: Tabela została pomyślnie usunięta.
pl[1]: Tabele zostały pomyślnie usunięte.
pl[2]: Tabele zostały pomyślnie usunięte.

en: The copied table has the table ID &#8220;%s&#8221;.
pl: Skopiowana tabela otrzymała ID &#8220;%s&#8221;.

en: Error: The table could not be copied.
pl: Błąd: tabela nie mogła zostać skopiowna.

en: Error: You did not specify a valid table ID.
pl: Błąd: nie zdefiniowałeś poprawnego ID tabeli.

en: Error: This bulk action is invalid!
pl: Błąd: ta akcja jest nieprawidłowa!

en: Error: You did not select any tables!
pl: Błą: nie wybrałeś żadnej tabeli!

en: Notice: Not all selected tables could be deleted!
pl: Informacja: nie wszystkie wybrane tabele mogą zostać usunięte!

en: Notice: Not all selected tables could be copied!
pl: Informacja: Nie wszystkie wybrane tabele mogą zostać skopiowane!

en: The tables were imported successfully.
pl: Tabele zostały pomyślnie zaimportowana.

en: The tables were imported successfully from WP-Table Reloaded.
pl: Tabele z WP-Table Reloaded zostały pomyślnie zaimportowane.

en: Tables
pl: Tabele

en: This is a list of your tables.
pl: To jest lista Twoich tabel

en: Click the corresponding links within the list to edit, copy, delete, or preview a table.
pl: Kliknij odpowiednie linki na liście, aby zedytować, skopiować, usunąć lub podejrzeć tabelę.

en: Each table has a unique ID that needs to be adjusted in that Shortcode.
pl: Każda tabela ma swój unikalny ID, który musi zostać podany w shortcode.

en: Author
pl: Autor

en: Last Modified By
pl: Ostatnio zmodyfikowane przez

en: Edit &#8220;%s&#8221;
pl: Edytuj &#8220;%s&#8221;

en: Show Shortcode
pl: Pokaż shortcode

en: Copy &#8220;%s&#8221;
pl: Kopiuj &#8220;%s&#8221;

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Export &#8220;%s&#8221;
pl: Eksportuj &#8220;%s&#8221;

[ctx: row action]
en: Export
pl: Eksportuj

en: Delete &#8220;%s&#8221;
pl: Usuń &#8220;%s&#8221;

en: Show a preview of &#8220;%s&#8221;
pl: Pokaż podgląd &#8220;%s&#8221;

[ctx: bulk action]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: bulk action]
en: Export
pl: Eksportuj

[ctx: bulk action]
en: Delete
pl: Usuń

en: Bulk Actions
pl: Zbiorowe akcje

en: Apply
pl: Zastosuj

en: You should <a href="%s">add</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">dodać</a> tabelę, aby zacząć!

en: You should <a href="%s">import</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">zaimportować</a> tabelę, aby zacząć!

en: Do you really want to uninstall TablePress and delete ALL data?
pl: Na pewno chcesz usunąć TablePress i wszystkie dane?

en: Are you really sure?
pl: Czy napewno?

en: Options saved successfully.
pl: Opcje pomyślnie zapisane.

en: Options saved successfully, but &#8220;Custom CSS&#8221; was not saved to file.
pl: Opcje zapisane pomyślnie, ale &#8220;niestandardowy CSS&#8221; nie został zapisany do pliku.

en: Error: Options could not be saved.
pl: Błąd: opcje nie mogą zostać zapisane.

en: The WP-Table Reloaded &#8220;Custom CSS&#8221; was imported successfully.
pl: &#8220;Niestandardowy CSS&#8221; WP-Table Reloaded został zaimportowany pomyślnie.

en: Frontend Options
pl: Opcje wyświetlania

en: User Options
pl: Opcje użytkownika

en: TablePress has several options which affect the plugin&#8217;s behavior in different areas.
pl: TablePress posiada kilka opcji wpływających na to jak wtyczka będzie zachowywać się w różnych miejscach.

en: Frontend Options influence the styling of tables in pages, posts, or text widgets, by defining which CSS code shall be loaded.
pl: Opcje wyświetlania wpływają na styl tabel na stronach, w postach lub widgetach tekstowych poprzez zdefiniowanie, który kod CSS powinien być ładowany.

en: Custom CSS
pl: Niestandardowy CSS

en: Load these &#8220;Custom CSS&#8221; commands to influence the table styling:
pl: Ładuj ten &#8220;niestandardowy CSS&#8221;, aby wpłynąć na wyświetlanie tabeli:

en: &#8220;Custom CSS&#8221; (<a href="%s">Cascading Style Sheets</a>) can be used to change the styling or layout of a table.
pl: &#8220;Niestandardowy CSS&#8221; (<a href="%s">Kaskadowe arkusze stylów</a>) mogą być użyte do zmiany wyglądu tabeli.

en: You can get styling examples from the <a href="%s">FAQ</a>.
pl: Możesz zobaczyć przykłady stylizacji w <a href="%s">FAQ</a>.

en: Information on available CSS selectors can be found in the <a href="%s">documentation</a>.
pl: Informacje o dostępnych selektorach CSS zawarte są w  <a href="%s">dokumentacji</a>.

en: Please note that invalid CSS code will be stripped, if it can not be corrected automatically.
pl: Zauważ, że nieprawidłowy kod CSS zostanie usunięty jeśli nie będzie mógł być poprawiony automatycznie.

en: Top-Level (top)
pl: Najwyższy poziom (góra)

en: Top-Level (middle)
pl: Najwyższy poziom (środek)

en: Top-Level (bottom)
pl: Najwyższy poziom (dół)

en: Admin menu entry
pl: Pozycja w menu admina

en: TablePress shall be shown in this section of my admin menu: %s
pl: TablePress powinien wyświetlać się w sekcji %s mojego menu admina (admin bar)

en: Uninstalling <strong>will permanently delete</strong> all TablePress tables and options from the database.
pl: Deinstalacja <strong>trwale usunie</strong> wszystkie dane TablePress i ustawienia z bazy danych.

en: It is recommended that you create a backup of the tables (by exporting the tables in the JSON format), in case you later change your mind.
pl: Zalecane jest utworzenie kopii zapasowej Twoich tabel (przez eksport do formatu JSON) na wypadek późniejszej zmiany zdania.

en: You will manually need to remove the plugin&#8217;s files from the plugin folder afterwards.
pl: Po wszystkim będziesz musiał ręcznie usunąć pliki wtyczki z serwera FTP.

en: Be very careful with this and only click the button if you know what you are doing!
pl: Bądź ostrożny! Użyj tego przycisku tylko jeśli wiesz co robisz!

en: Attention: Further action is required to save the changes to your &#8220;Custom CSS&#8221;!
pl: Uwaga: potrzebne są dalsze działania, aby zapisasać Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221;!

en: Due to the configuration of your server, TablePress was not able to automatically save your &#8220;Custom CSS&#8221; to a file.
pl: Ze względu na konfigurację Twojego serwera, TablePress nie może automatycznie zapisać Twojego &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku.

en: To try again with the same method that you use for updating plugins or themes, please fill out the &#8220;%s&#8221; form below.
pl: Aby spróbować ponownie tą samą metodą, którą używasz do aktualizacji wtyczek lub motywów, wypełnij formularz &#8220;%s&#8221; poniżej.

en: Connection Information
pl: Informacje o połączeniu

en: Proceed without saving a file
pl: Kontynuuj bez zapisywania pliku

en: To proceed without trying to save the &#8220;Custom CSS&#8221; to a file, click the button below.
pl: Aby kontynuować bez prób zapisywania &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku, kliknij przycisk poniżej.

en: Your &#8220;Custom CSS&#8221; will then be loaded inline.
pl: Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221; będzie ładował się przy znacznikach (inline)

en: Proceed without saving &#8220;Custom CSS&#8221; to a file
pl: Kontunuuj bez zapisywania &#8220;niestandardowego CSS&#8221; do pliku

en: At first, you should add or import a table.
pl: Na początku powinieneś dodać lub zaimportować tabelę.

en: This means that you either let the plugin create an empty table for you or that you load an existing table from either a CSV, HTML, JSON, XLS, or XLSX file.
pl: To znaczy, że możesz stworzyć pustą tabelę albo załadować istniejącą z pliku CSV, HTML, JSON, XLS lub XLSX.

en: Then you can edit your data or change the structure of your table (e.g. by inserting, deleting, moving, or swaping rows or columns or sorting them) and select specific table features like alternating row colors or whether to print the name or description, if you want.
pl: Później możesz edytować lub zmieniać strukturę swojej tabeli (np. poprzez dodawanie, usuwanie, przenoszenie lub zamianę wierszy lub kolum bądź sortowanie ich) i wybrać dodatki do tabeli takie jak różne kolory wierszy czy też wyświetlić jej nazwę lub opis.

en: To easily add a link or an image to a cell, use the provided buttons.
pl: Aby dodać link lub obrazek do komórki tabeli, użyj przycisku.

en: Those will ask you for the necessary information and and corresponding HTML code will be added to the cell automatically.
pl: Dzięki przyciskom zdefiniujesz wymagane informacje, a kod HTML będzie automatycznie dodany do komórki.

en: To insert a table into a page, post, or text widget, copy its Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
pl: Aby dodać tabelę do wpisu, strony albo widgetu tekstowego, skopiuj shortcode %s i wklej do w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: You can also click the &#8220;%s&#8221; button in the editor toolbar to select and insert a table.
pl: Możesz również kliknąć przycisk &#8220;%s&#8221; w pasku edytora, aby wybrać i wstawić tabelę.

en: Tables can be styled by changing and adding CSS commands.
pl: Wygląd tabeli może być zmieniony dzięki CSS.

en: The plugin ships with default CSS stylesheets, which can be customized with own code or replaced with other stylesheets.
pl: Wtyczka ma swoje domyślne style CSS, które mogą być zmodyfikowane lub zamienione innymi stylami.

en: For this, each table is given certain CSS classes that can be used as CSS selectors.
pl: W tym celu każda tabela otrzymuje określone klasy, które mogą być użyte przy stylowaniu.

en: Please see the <a href="%s">documentation</a> for a list of these selectors and for styling examples.
pl: Zobacz <a href="%s">dokumentację</a>, aby dowiedzieć się więcej o tych klasach i przykładach ich użycia.

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Więcej informacji o TablePress możesz znaleźć na <a href="%s">stronie wtyczki</a> lub w <a href="%s">katalogu wtyczek WordPress</a>.

en: This plugin was written and developed by <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.
pl: Autorem wtyczki jest <a href="%s">Tobias Bäthge</a>.

en: It is licensed as Free Software under GNU General Public License 2 (GPL 2).
pl: Wtyczka jest licencjonowana na zasadach Wolnego Oprogramowania GNU General Public License 2 (GPL 2).

en: If you like the plugin, <a href="%s"><strong>giving a donation</strong></a> is recommended.
pl: Jeśli wtyczka podoba Ci się, proszę <a href="%s"><strong>wesprzyj ją</strong></a>

en: Please rate and review the plugin in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Proszę, oceń i skomentuj wtyczkę w <a href="%s">katalogu wtyczek WordPress</a>.

en: Donations and good ratings encourage me to further develop the plugin and to provide countless hours of support. Any amount is appreciated! Thanks!
pl: Dotacje oraz pozytywne oceny zachęcają mnie do rozwijania wtyczki oraz spędzania nieskończonych godzin na rozwiązywaniu problemów. Będę wdzięczny za każdą kwotę! Dziękuję!

en: <a href="%s">Support</a> is provided through the <a href="%s">WordPress Support Forums</a>.
pl: <a href="%s">Wsparcie</a> jest udzielane na <a href="%s">forum WordPress</a>.

en: If you do not find an answer there, please <a href="%s">open a new thread</a> in the WordPress Support Forums.
pl: Jeśli nie znalazłeś tam odpowiedzi, proszę <a href="%s">załóż nowy temat</a> na forum.

en: Please provide this information in bug reports and support requests.
pl: W przypadku błędów lub prośby o pomoc, proszę załącz te informacje.

en: Special Thanks go to:
pl: Specjalne podziękowania dla:

en: Error: The table could not be added.
pl: Błąd: tabela nie może zostać dodana.

en: Add Table
pl: Dodaj tabelę

en: To add a new table, enter its name, a description (optional), and the number of rows and columns into the form below.
pl: Aby dodać nową tabelę wpisz w formularzu poniżej jej nazwę, opis (opcjonalnie) i numer wierszy oraz kolumn.

en: You can always change the name, description, and size of your table later.
pl: Nazwę, opis oraz rozmiar tabeli można zmienić później.

en: Table Name
pl: Nazwa tabeli

en: Enter Table Name here
pl: Wpisz tutaj nazwę tabeli

en: The name or title of your table.
pl: Nazwa albo tytuł Twojej tabeli.

en: Description
pl: Opis

en: (optional)
pl: Opcjonalnie

en: Enter Description here
pl: Wpisz tutaj opis tabeli

en: A description of the contents of your table.
pl: Opis zawartości Twojej tabeli.

en: Number of Rows
pl: Liczba wierszy

en: This field must contain a positive number.
pl: To pole musi zawierać liczbę większą od zera.

en: The number of rows in your table.
pl: Liczba wierszy w Twojej tabeli.

en: Number of Columns
pl: Liczba kolumn

en: The number of columns in your table.
pl: Liczba kolumn w Twojej tabeli.

en: The table was saved successfully.
pl: Tabela została pomyślnie zapisana.

en: The table was added successfully.
pl: Tabela została pomyślnie dodana.

en: The table was copied successfully. | The tables were copied successfully.
pl[0]: Tabela została pomyślnie skopiowana.
pl[1]: Tabele zostały pomyślnie skopiowane.
pl[2]: Tabele zostały pomyślnie skopiowane.

en: You are now seeing the copied table, which has the table ID &#8220;%s&#8221;.
pl: Aktualnie widzisz skopiowaną tabelę, która ma ID &#8220;%s&#8221;.

en: The table was imported successfully.
pl: Tabela została pomyślnie zaimportowana.

en: The table was imported successfully from WP-Table Reloaded.
pl: Tabela została pomyślnie zaimportowana z WP-Table Reloaded.

en: Error: The table could not be saved.
pl: Błąd: tabela nie może zostać zapisana.

en: Error: The table could not be deleted.
pl: Błąd: tabela nie może zostać usunięta.

en: The table was saved successfully, and the table ID was changed.
pl: Tabela ze zmienionym ID została pomyślnie zapisana.

en: The table was saved successfully, but the table ID could not be changed!
pl: Tabela została pomyślnie zapisana, ale ID nie mogło zostać zmienione!

en: You can not delete all table rows!
pl: Nie możesz usunąć wszystkich wierszy w tabeli!

en: You can not delete all table columns!
pl: Nie możesz usunąć wszystkich kolumn w tabeli!

en: You did not select any rows!
pl: Nie wybrałeś żadnych wierszy!

en: You did not select any columns!
pl: Nie wybrałeś żadnych kolumn!

en: The value for the number of rows is invalid!
pl: Liczba wierszy jest nieprawidłowa!

en: The value for the number of columns is invalid!
pl: Liczba kolumn jest nieprawidłowa!

en: Do you really want to delete the selected row? | Do you really want to delete the selected rows?
pl[0]: Napewno chcesz usunąć wybrany wiersz?
pl[1]: Napewno chcesz usunąć wybrane wiersze?
pl[2]: Napewno chcesz usunąć wybrane wiersze?

en: Do you really want to delete the selected column? | Do you really want to delete the selected columns?
pl[0]: Napewno chcesz usunąć wybraną kolumnę?
pl[1]: Napewno chcesz usunąć wybrane kolumny?
pl[2]: Napewno chcesz usunąć wybrane kolumny?

en: Please click into the cell that you want to edit using the &#8220;Advanced Editor&#8221;.
pl: Kliknij komórkę tabeli, którą chcesz zedytować używając &#8220;zaawansowanego edytora&#8221;.

en: To combine cells within a column, click into the cell below the cell that has the content the combined cells shall have.
pl: Aby połączyć komórki w kolumnie, kliknij w komórce poniżej komórki, która ma porządaną zawartość (będą ją zawierały połączone komórki).

en: To combine cells within a row, click into the cell to the right of the cell that has the content the combined cells shall have.
pl: Aby połączyć komórki w wierszy, kliknij w komórce na prawo od komórki, która ma porządaną zawartość (będą ją zawierały połączone komórki).

en: Attention: You have enabled the usage of the DataTables JavaScript library for features like sorting, search, or pagination.
pl: Uwaga: Aktywowałeś dodatek DataTables JavaScript w celu użycia opcji takich jak sortowanie, wyszukiwanie i paginacja.

en: Unfortunately, these can not be used in tables with combined cells.
pl: Niestety ta opcja nie może być używa w tabeli z połączonymi komórkami.

en: Do you want to proceed and automatically turn off the usage of DataTables for this table?
pl: Czy chcesz kontynuować automatycznie wyłączając DataTables JavaScript dla tej tabeli?

en: Please click into the cell that you want to add a link to.
pl: Kliknij komórkę tabeli, w której chcesz umieścić link.

en: You can then enter the Link URL and Text or choose an existing page or post.
pl: Możesz wpisać adres i tekst odnośnika, lub wybrać stronę albo post.

en: Please click into the cell that you want to add an image to.
pl: Kliknij komórkę tabeli, w której chcesz umieścić obrazek.

en: The Media Library will open, where you can select or upload the desired image or enter the image URL.
pl: Otworzona zostania Biblioteka mediów, gdzie będziesz mógł wybrać lub dodać obrazek (albo dodać link do obrazka).

en: Click the &#8220;%s&#8221; button to insert the image.
pl: Kliknij przycisk &#8220;%s&#8221;, aby dodać obrazek.

en: The changes to this table were not saved yet and will be lost if you navigate away from this page.
pl: Tabela nie została zapisana i wszystkie zmiany zostaną utracone jeśli wyjdziesz z tej strony.

en: The Table Preview is being loaded...
pl: Ładowanie podglądu tabeli...

en: The Table Preview could not be loaded.
pl: Podgląd tabeli nie może zostać załadowany.

en: Saving successful
pl: Zapisano pomyślnie

en: Saving failed
pl: Błąd zapisu

en: Changes are being saved...
pl: Zmiany są zapisywane...

en: The Table ID field can not be empty. Please enter a Table ID!
pl: Pole ID tabeli nie może być puste. Proszę, podaj ID!

en: The Table ID &#8220;0&#8221; is not supported. Please enter a different Table ID!
pl: ID &#8220;0&#8221; nie jest obsługiwane. Proszę podaj inny ID!

en: Do you really want to change the Table ID? All Shortcodes for this table in your pages and posts will have to be adjusted!
pl: Napewo chcesz zmienić ID tabeli? Wszystkie znaczniki shortcode w postach i stronach będą musiały zostać zmienione ręcznie!

en: The entered value in the field &#8220;Extra CSS classes&#8221; is invalid.
pl: Wartość wpisana w pole &#8220;Dodatkowe klasy CSS&#8221; jest nieprawidłowa.

en: The entered value in the field &#8220;Pagination Entries&#8221; is not a number.
pl: Wartość wpisana w pole &#8220;Ilość wpisów na stronę&#8221; nie jest liczbą.

en: Sort ascending
pl: Sortowanie rosnąco

en: Sort descending
pl: Sortowanie malejąco

en: You can not add rowspan to the first row!
pl: Nie możesz połączyć wierszy w pierwszym wierszu!

en: You can not add colspan to the first column!
pl: Nie możesz połączyć kolumn w pierwszej kolumnie!

en: You can not connect cells into the table head row!
pl: Nie możesz połączyć komórek w wierszu nagłówkowym tabeli!

en: You can not connect cells out of the table foot row!
pl: Nie możesz połączyć komórek w stopce tabeli

en: Table Information
pl: Informacje o tabeli

en: Table Content
pl: Zawartość

en: Table Manipulation
pl: Operacje na tabeli

en: Table Options
pl: Opcje tabeli

en: Features of the DataTables JavaScript library
pl: Opcje javascript tabeli (DataTables JavaScript library)

en: Insert into Table
pl: Dodaj do tabeli

en: Table ID
pl: ID tabeli

en: The Table ID can only consist of letters, numbers, hyphens (-), and underscores (_).
pl: ID może zawierać jedynie litery, cyfry, myśliki (-) i podkreślenia (_).

en: Last Modified
pl: Ostatnio zmodyfikowana

en: %1$s by %2$s
pl: %1$s przez %2$s

en: Insert Link
pl: Dodaj link

en: Insert Image
pl: Dodaj obrazek

en: Advanced Editor
pl: Zaawansowany edytor

en: Combine cells
pl: Połączenia komórek

en: in a column (rowspan)
pl: w kolumnach (rowspan)

en: in a row (colspan)
pl: w wierszach (colspan)

en: Help on combining cells
pl: Pomoc do łączenia komórek

en: Table cells can span across more than one column or row.
pl: Komórki tabeli mogą rozciągać się na więcej niż jeden wiersz lub kolumnę.

en: Combining consecutive cells within the same row is called &#8220;colspanning&#8221;.
pl: Łączenie komórek w tym samym wierszu to &#8220;colspan&#8221;.

en: Combining consecutive cells within the same column is called &#8220;rowspanning&#8221;.
pl: Łączenie komórek w tej samej kolumnie to &#8220;rowspan&#8221;.

en: To combine adjacent cells in a row, add the keyword <code>#colspan#</code> to the cell to the right of the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
pl: Aby połączyć sąsiednie komórki w wierszu dodaj słowo kluczowe <code>#colspan#</code> do komórki na prawo od komórki z porządaną zawartością połączonych komórek za pomocą przycisku.

en: To combine adjacent cells in a column, add the keyword <code>#rowspan#</code> to the cell below the one with the content for the combined cell by using the corresponding button.
pl: Aby połączyć sąsiednie komórki w kolumnie dodaj słowo kluczowe <code>#rowspan#</code> do komórki poniżej komórki z porządaną zawartością połączonych komórek za pomocą przycisku.

en: Repeat this to add the keyword to all cells that shall be connected.
pl: Powtórz tą czynność, aby dodać słowo kluczowe do wszystkich komórek, które chcesz połączyć.

en: Be aware that the functions of the DataTables JavaScript library will not work on tables which have combined cells.
pl: Miej na uwadze, że funkcje DataTables JavaScript library nie będą działać w tabelach z połączonymi komórkami.

en: Selected rows
pl: Wybrane wiersze

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show
pl: Pokaż

en: Selected columns
pl: Wybrane kolumny

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Insert
pl: Wstaw

en: Delete
pl: Usuń

en: Add %s row(s)
pl: Dodaj %s wiersz(e)

en: Add
pl: Dodaj

en: Add %s column(s)
pl: Dodaj %s kolumn(y)

en: To use the Table Manipulation features, JavaScript needs to be enabled in your browser.
pl: Aby użyć dodatków do operacji na tabeli musisz mieć włączoną w przeglądarce obsługę JavaScript.

en: Other Actions
pl: Inne działania

en: Copy Table
pl: Skopiuj tabelę

en: Export Table
pl: Eksportuj tabelę

en: Delete Table
pl: Usuń tabelę

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Table Head Row
pl: Wiersz nagłówkowy tabeli

en: The first row of the table is the table header.
pl: Pierwszy wiersz tabeli jest wierszem nagłówkowym.

en: Table Foot Row
pl: Wiersz w stopce tabeli

en: The last row of the table is the table footer.
pl: Ostatni wiersz tabeli jest wierszem-stopką.

en: Alternating Row Colors
pl: Przemienne kolory wierszy

en: The background colors of consecutive rows shall alternate.
pl: Tła kolejnych wierszy będą zmieniane naprzemiennie.

en: Row Hover Highlighting
pl: Podświetlenie wierszy po najechaniu

en: Highlight a row while the mouse cursor hovers above it by changing its background color.
pl: Podświetlanie wiersza za pomocą zmiany jego tła po najechaniu na niego kursorem.

en: Print Table Name
pl: Pokazuj nazwę tabeli

en: above
pl: powyżej

en: below
pl: poniżej

en: Show the table name %s the table.
pl: Nazwa tabeli powinna pojawiać się %s tabeli.

en: Print Table Description
pl: Pokazuj opis tabeli

en: Show the table description %s the table.
pl: Opis  tabeli powiniem pojawiać się %s tabeli.

en: Extra CSS Classes
pl: Dodatkowe klasy CSS

en: This field can only contain letters, numbers, spaces, hyphens (-), and underscores (_).
pl: To pole może zawierać jedynie litery, cyfry, myślniki (-) i podkreślenia (_).

en: Additional CSS classes for styling purposes can be entered here.
pl: Tutaj mogą być podane dodatkowe klasy CSS.

en: This is NOT the place to enter <a href="%s">Custom CSS</a> code!
pl: To NIE JEST pole do dodawania <a href="%s">niestandardowego CSS</a>!

en: These features and options are only available, when the &#8220;%1$s&#8221; checkbox in the &#8220;%2$s&#8221; section is checked.
pl: Te dodatki i opcje są dostępnie jedynie kiedy &#8220;%1$s&#8221; w sekcji &#8220;%2$s&#8221; jest zaznaczony.

en: Use DataTables
pl: Użyj DataTables

en: Use the following features of the DataTables JavaScript library with this table:
pl: Użyj poniższych dodatków DataTables JavaScript library do tej tabeli:

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Enable sorting of the table by the visitor.
pl: Zezwól na sortowanie tabeli przez czytelnika.

en: Search/Filtering
pl: Wyszukiwanie/filtrowanie

en: Enable the visitor to filter or search the table. Only rows with the search word in them are shown.
pl: Pozwól czytelnikowi na filtrowanie albo przeszukiwanie zawartości tabeli. Jedynie wiersze z wyszukiwanym hasłem zostaną pokazane.

en: Pagination
pl: Stronnicowanie

en: Enable pagination of the table (viewing only a certain number of rows at a time) by the visitor.
pl: Pozwól czytelnikowi na stronnicowanie tabeli (pokazywana będzie jedynie określona liczba wierszy za jednym razem).

en: Show %s rows per page.
pl: Pokaż %s wierszy na stronę.

en: Pagination Length Change
pl: Zmiana długości strony

en: Allow the visitor to change the number of rows shown when using pagination.
pl: Pozwól czytelnikowi na zmianę ilości wierszy wyświetlających się na jednej stronie.

en: Info
pl: Informacje

en: Enable the table information display, with information about the currently visible data, like the number of rows.
pl: Pokazuj informacje o tabeli (o aktualnie wyświetlanej zawartości, np. liczba wierszy).

en: Horizontal Scrolling
pl: Przewijanie w poziomie

en: Enable horizontal scrolling, to make viewing tables with many columns easier.
pl: Zezwól na przewijanie w poziomie, aby przeglądanie tabel z wieloma kolumnami było łatwiejsze.

en: Custom Commands
pl: Niestandardowe polecenia

en: Additional parameters from the <a href="http://www.datatables.net/">DataTables documentation</a> to be added to the JS call.
pl: Dodatkowe parametry z <a href="http://www.datatables.net/">dokumentacji DataTables</a> do wywoływania JavaScript.

en: For advanced use only.
pl: Tylko dla zaawansowanych użytkowników.

en: On this screen, you can edit the content and structure of the table with the ID %s.
pl: Na tej stronie możesz edytować zawartość lub zmieniać strukturę tabeli o ID %s.

en: For example, you can insert things like text, images, or links into the table, or change the used table features. You can also insert, delete, move, hide, and swap columns and rows.
pl: Na przykład możesz wstawić do tabeli tekst, obrazki, inki, albo zmienić używane dodatki. Możesz również dodawać, usuwać, przenosić i zamieniać kolumny i wiersze.

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it at the desired place in the editor.
pl: Aby dodać tabelę do wpisu, strony albo widgetu tekstowego skopiuj shortcode %s i wklej go w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: TablePress Feature: Moving rows and columns
pl: Opcja TablePress: Dodawanie wierszy i kolumn

en: Did you know? You can drag and drop rows and columns via the row number and the column title. And the arrows next to the column title can be used for sorting.
pl: Czy wiesz? Możesz przeciągać i upuszczać wiersze i kolumny jeśli złapiersz za numer wiersza lub tytuł kolumny. Strzałki obok tytułu kolumny odpowiadają za sortowanie.

en: List of Tables
pl: Lista tabel

en: This is a list of all available tables.
pl: To jest lista wszystkich dostępnych tabel.

en: You may insert a table into a post or page here.
pl: Tutaj możesz dodać tabelę do postu albo strony.

en: Click the &#8220;%1$s&#8221; button for the desired table to automatically insert the<br />corresponding Shortcode (%2$s) into the editor.
pl: Kliknij przycisk &#8220;%1$s&#8221; aby porządana tabela<br />o shortcode (%2$s) została wstawiona do edytora.

en: Insert Shortcode
pl: Wstaw shortcode

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
pl: Przeszukaj wyniki dla &#8220;%s&#8221;

en: Search Tables
pl: Szukaj tabel

en: Action
pl: Akcja

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: No tables found.
pl: Nie znaleziono żadnych tabel.

en: You should add or import a table on the TablePress screens to get started!
pl: Powinieneś dodać zalbo zaimportować tabelę, aby zacząć!

en: Error: The export failed.
pl: Błąd: eksport nie udał się.

en: Error: This table could not be loaded!
pl: Błąd: ta tabela nie może zostać załadowana!

en: Error: The ZIP file could not be created.
pl: Błąd: plik ZIP nie może zostać utworzony.

en: Export Tables
pl: Eksportuj tabele

[ctx: button]
en: Download Export File
pl: Pobierz eksportowany plik

en: Exporting a table allows you to use it in other programs, like spreadsheets applications.
pl: Eskportowanie tabel pozwala na użycie ich w innych programach takich jak arkusze kalkulacyjne.

en: Regularly exporting tables is also recommended as a backup of your data.
pl: Regularne eksporty zalecane jako kopie zapasowe Twoich danych.

en: To export, select the tables and the desired export format.
pl: Aby wyeksportować, zaznacz tabele i format pliku.

en: If you choose more than one table, the exported files will automatically be stored in a ZIP archive file.
pl: Możesz wybrać więcej niż jedną tabele. Eksportowane pliki zostaną umieszczone w archiwum ZIP.

en: Be aware that for the CSV and HTML formats only the table data, but no table options are exported!
pl: Miej na uwadze, że formaty CSV i HTML przechowują jedynie zawartość tabeli, a nie jej opcje!

en: For the JSON format, the table data and the table options are exported.
pl: Format JSON pozwala przechowywać zarówno zawartość tabeli jak i jej opcje.

en: You should <a href="%s">add</a> or <a href="%s">import</a> a table to get started!
pl: Powinieneś <a href="%s">dodać</a> lub <a href="%s">zaimportować</a> tabelę, aby zacząć!

en: Tables to Export
pl: Tabele do eksportu

en: Select all
pl: Zaznacz wszystkie

en: You can select multiple tables by holding down the &#8220;Ctrl&#8221; key (Windows) or the &#8220;Command&#8221; key (Mac).
pl: Możesz wybrać wiele tabel jeśli zaznaczać będziesz je z wciśniętym klawiszem &#8220;Ctrl&#8221; (Windows) albo &#8220;Command&#8221; (Mac).

en: Export Format
pl: Format eksportowanego pliku

en: CSV Delimiter
pl: Separator CSV

en: (Only needed for CSV export.)
pl: (Wymagane jedynie przy eksporcie jako CSV)

en: ZIP file
pl: Plik ZIP

en: Create a ZIP archive.
pl: Utwórz archiwum ZIP.

en: (Mandatory if more than one table is selected.)
pl: (Wymagane jeśli wybrane została więcej niż jedna tabela.)

en: Note: Support for ZIP file creation seems not to be available on this server.
pl: Informacja: wsparcie dla tworzenia plików ZIP wydaje się niedostępne na tym serwerze.

en: Error: You did not select what to import from WP-Table Reloaded!
pl: Błąd: nie wybrałeś co ma zostać zaimportowane z WP-Table Reloaded!

en: Error: The import failed.
pl: Błąd: import nie powiódł się.

en: Error: Import of ZIP files is not available on this server.
pl: Błąd: importowanie plików ZIP jest niedostępne na tym serwerze.

en: Error: The ZIP file could not be opened.
pl: Błąd: plik ZIP nie może zostać otwarty.

en: Error: The data in the ZIP file is invalid.
pl: Błąd: zawartość pliku ZIP jest nieprawidłowa.

en: Error: You selected to replace or append to an existing table, but did not select a table.
pl: Błąd: chcesz zamienić istniejącą tabelę, ale nie wybrałeś jej.

en: Error: The source for the import is invalid or could not be accessed.
pl: Błąd: źródło importu jest nieprawidłowe lub nie ma do niego dostępu.

en: Error: The data for the import is invalid.
pl: Błąd: zawartość importu jest nieprawidłowa.

en: Error: Existing WP-Table Reloaded tables were not found in the database.
pl: Błąd: nie znaleziono w bazie danych istniejącej tabeli WP-Table Reloaded.

en: Error: The tables from WP-Table Reloaded could not be imported.
pl: Błąd: tabele z WP-Table Reloaded nie mogą zostać zaimportowane.

en: Error: The WP-Table Reloaded Dump File could not be imported!
pl: Błąd: plik zrzutu z WP-Table Reloaded nie może zostać zaimportowany.

en: Import Tables
pl: Importuj tabele

en: Import from WP-Table Reloaded
pl: Importuj z WP-Table Reloaded

en: TablePress can import tables from existing data, like from a CSV, XLS, or XLSX file from a spreadsheet application (e.g. Excel), an HTML file resembling a webpage, or its own JSON format.
pl: TablePress może zaimportować tabele z zawartością z pliku CSV arkusza kalkulacyjnego (np. Excel), pliku XLS lub XLSX, HTML lub własnego formatu JSON .

en: You can also import existing tables from the WP-Table Reloaded plugin below.
pl: Poniżej możesz również zaimportować istniejące tabele z wtyczki WP-Table Reloaded.

en: To import a table, select and enter the import source in the following form.
pl: Aby zaimportować tabelę, wybierz i uzupełnij źródło importu w poniższym formularzu.

en: You can also choose to import it as a new table, to replace an existing table, or to append the rows to an existing table.
pl: Możesz równiesz wybrać import jako nowa tabela, zamiana dla istniejącej tabeli lub dołączyć wiersze do istniejącej tabeli.

en: Import Source
pl: Źródło importu

en: File Upload
pl: Wyślij plik

en: URL
pl: Adres

en: File on server
pl: Plik na serwerze

en: Manual Input
pl: Ręcznie

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: You can import multiple tables by placing them in a ZIP file.
pl: Możesz zaimportować wiele tabel tworząc plik ZIP z nimi.

en: File URL
pl: Adres pliku

en: Server Path to file
pl: Ścieżka na serwerze do pliku

en: Import data
pl: Zaimportuj dane

en: Import Format
pl: Format importu

en: Import of HTML files is not available on your server.
pl: Importowanie plików HTML nie jest dostępne na Twoim serwerze.

en: Add, Replace, or Append?
pl: Dodać jako tabela, zamienić, czy dodać do tabeli?

en: Add as new table
pl: Dodaj jako nową tabelę

en: Replace existing table
pl: Zamień istniejącą tabelę

en: Append rows to existing table
pl: Dodaj wiersze do istniejącej tabeli

en: Table to replace or append to
pl: Tabela do zmiany lub dodania wierszy

en: &mdash; Select &mdash;
pl: &mdash; Wybierz &mdash;

[ctx: button]
en: Import
pl: Importuj

en: To import all tables from a WP-Table Reloaded installation, choose the relevant import source below.
pl: Aby zaimportować wszystkie tabele z WP-Table Reloaded wybierz odpowiednie źródło poniżej.

en: Thank you for using <a href="https://tablepress.org/">TablePress</a>.
pl: Dziękuję za używanie <a href="https://tablepress.org/">TablePress</a>.

en: Support the plugin with your <a href="%s">donation</a>!
pl: <a href="%s">Wesprzyj plugin</a>!

en: ; (semicolon)
pl: ; (średnik)

en: , (comma)
pl: , (przecinek)

en: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (experimental)
pl: XLS - Microsoft Excel 97-2003 (funkcja eksperymentalna)

en: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (experimental)
pl: XLSX - Microsoft Excel 2007-2013 (funkcja eksperymentalna)

en: The imported file contains errors:
pl: Zaimportowany plik zawiera błędy:

en: <!-- The table with the ID %s is empty! -->
pl: <!-- Tabela o ID %s jest pusta! -->

en: Edit
pl: Edytuj

en: <em>unknown</em>
pl: <em>nieokreślono</em>

en: TablePress Help
pl: Pomoc

en: More information about TablePress can be found on the <a href="%1$s">plugin&#8217;s website</a> or on its page in the <a href="%s">WordPress Plugin Directory</a>.
pl: Więcej informacji o TablePress możęsz znaleźć na <a href="%1$s">stronie pluginu</a> albo na jego stronie w <a href="%s">katalogu pluginów WordPress</a>.

en: For technical information, please see the <a href="%s">documentation</a>.
pl: Aby uzyskać techniczne informacje, zobacz <a href="%s">dokumentację</a>.

en: <a href="%1$s">Support</a> is provided through the <a href="%2$s">WordPress Support Forums</a>.
pl: <a href="%1$s">Wsparcie</a> możesz uzyskać na <a href="%2$s">Forum WordPress</a>.

en: Before asking for support, please carefully read the <a href="%s">Frequently Asked Questions</a>, where you will find answers to the most common questions, and search through the forums.
pl: Przed zadaniem pytania, przeczytaj dokładnie <a href="%s">FAQ</a>, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

en: If you like the plugin, <a href="%1$s"><strong>a donation</strong></a> is recommended.
pl: Jeśli podoba Ci się ten plugin, proszę o <a href="%1$s"><strong>wsparcie</strong></a>.

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: Do you really want to delete this table? | Do you really want to delete these tables?
pl[0]: Na pewno chcesz usunąć tą tabelę?
pl[1]: Na pewno chcesz usunąć te tabele?
pl[2]: Na pewno chcesz usunąć te tabele?

en: Save Changes
pl: Zapisz

en: Table
pl: Tabela

en: Insert a Table from TablePress
pl: Wstaw tabelę za pomocą TablePress

en: TablePress Table
pl: Tabela TablePress

en: Plugin page
pl: Strona wtyczki

en: Frequently Asked Questions
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Documentation
pl: Dokumantacja

en: Support
pl: Wsparcie

en: Support TablePress with your donation!
pl: Wesprzyj TablePress dotacją!

en: Donate
pl: Dotacja

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
pl: Nie masz uprawnień, aby uzyskać dostęp do tej strony.

en: All Tables
pl: Wszystkie tabele

en: Add New Table
pl: Dodaj nową tabelę

en: Add New
pl: Dodaj nową

en: Edit Table
pl: Edytuj tabelę

en: Import a Table
pl: Importuj tabelę

en: Export a Table
pl: Eksportuj tabelę

[ctx: navigation bar]
en: Export
pl: Eksport

en: Plugin Options
pl: Opcje wtyczki

en: About
pl: O wtyczce

en: About TablePress
pl: O TablePress

en: Imported from Manual Input
pl: Zaimportowane z ręcznego wprowadzenia

en: The preview could not be loaded.
pl: Podgląd nie może być załadowany

en: Preview
pl: Podgląd

en: The table could not be loaded.
pl: Ta tabela nie może zostać załadowana

en: TablePress was uninstalled successfully.
pl: TablePress został pomyślnie usunięty.

en: All tables, data, and options were deleted.
pl: Wszystkie tebale, dane i ustawienia zostały usunięte.

en: You may now ask the network admin to delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the server, if no other site in the network uses it.
pl: Możesz teraz zapytać administratowa Twojej instalacji multisite, aby usunąć folder wtyczki: <code>tablepress</code> z serwera FTP, jeśli żadna inna strona nie będzie go używać.

en: You may now manually delete the plugin&#8217;s folder <code>tablepress</code> from the <code>plugins</code> directory on your server or use the &#8220;Delete&#8221; link for TablePress on the WordPress &#8220;Plugins&#8221; page.
pl: Możesz teraz manualnie usunąć pliki wtyczki z folderu <code>tablepress</code> z Twojego serwera FTP lub użyć linka &#8220;Usuń&#8221; na liście wtyczek w Panelu WordPress.

en: Your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files have been deleted automatically.
pl: Twój &#8220;niestandardowy CSS&#8221; został usunięty automatycznie.

en: Please also ask him to delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files from the server.
pl: Proszę, poproś go również o usunięcie Niestandardowego CSS dla TablePress z Twojego serwera.

en: You may now also delete your TablePress &#8220;Custom CSS&#8221; files in the <code>wp-content</code> folder.
pl: Możesz teraz usunąć również Niestandardowy CSS z folderu <code>wp-content</code> na serwerze.

en: Go to &#8220;Plugins&#8221; page
pl: Idź do &#8220;listy wtyczek&#8221;

en: Go to Dashboard
pl: Przejdź do panelu.

en: Uninstall TablePress
pl: Usuń TablePress

en: This is a preview of your table.
pl: To jest podgląd Twojej tabeli

en: To insert the table into a page, post, or text widget, copy the Shortcode %s and paste it into the editor.
pl: Aby wstawić tabelę we wpis, stronę lub widget, skopiuj shortcode %s i wklej do w odpowiednie miejsce w edytorze.

en: %s ago
pl: %s temu

en: (no name)
pl: (brak nazwy)

en: Copy of %s
pl: Kopia %s

en: Plugin Purpose
pl: Przeznaczenie wtyczki

en: Usage
pl: Używanie

en: More Information and Documentation
pl: Więcej informacji i dokumentacja

en: Help and Support
pl: Pomoc

en: Author and License
pl: Autor i licencja

en: Credits and Thanks
pl: Współtwórcy i podziękowania

en: Debug and Version Information
pl: Debugowanie i informacje o wersji

en: TablePress allows you to create and manage tables in the admin area of WordPress.
pl: TablePress pozwala na tworzenie i zarządzanie tabelami z poziomu panelu administratora WordPress.

en: Tables may contain text, numbers and even HTML (e.g. to include images or links).
pl: Tabele mogą zawierać tekst, cyfry, a nawet HTML (np. do wstawiania obrazków albo linków).

en: You can then show the tables in your posts, on your pages, or in text widgets by using a Shortcode.
pl: Tabele możęsz wyświetlać w postach, na stronach albo w widgetach tekstowych za pomocą shortcode.

en: If you want to show your tables anywhere else in your theme, you can use a Template Tag function.
pl: Jeśli chcesz wyświetlić tabelę gdziekolwiek indziej w swoim motywie możesz użyć funkcji Template Tag.

en: Because of CSS styling in your theme, the table might look different on your page!
pl: Ze względu na style CSS w Twoim motywie tabela może na stronach wyglądać inaczej!

en: The features of the DataTables JavaScript library are also not available or visible in this preview!
pl: Opcje DataTables JavaScript library nie są widoczne ani dostępne w tym podglądzie.
